Fundusze Europejskie

Sportowiec Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2017

26.01.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 2714
Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie „Sportowiec Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2017”. Głosować można w pięciu kategoriach, wysyłając SMS pod numer 7248, wpisując odpowiedni kod nominowanego. Głosowanie trwa od 26 stycznia (od godz. 12:00) do 4 lutego (godz. 22:00). Koszt wysłania wiadomości SMS to 2,46 zł z VAT. Dochód z wiadomości zostanie przekazany na cel charytatywny.

Regulamin plebiscytu „Sportowiec Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2017” – pobierz

 

 

 

 

KATEGORIA: „SPORTOWIEC ROKU”

JAKUB ANDRZEJCZAK sms o treści SR.01 pod numer 7248
Dyscyplina: lekka atletyka
Klub: MKS Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Wicemistrz Europy Juniorów w skoku w dal (8,02m)
Mistrz Polski Juniorów w skoku w dal i w trójskoku
Halowy Mistrz Polski Juniorów w skoku w dal i w trójskoku
Halowy Rekordzista Polski Juniorów w trójskoku
Halowy Vice Mistrz Polski Seniorów w trójskoku
Pierwszy wychowanek „Sportowej Trójki”, który pokonał w skoku w dal granicę 8 m.
MICHAŁ CUKANOW sms o treści SR.02 pod numer 7248
Dyscyplina: pływanie
Klub: T.P. Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Członek Kadry Narodowej Juniorów w Pływaniu
Złoty Medalista w sztafecie Mistrzostw Europy w pływaniu w Netanyi (Izrael)
Złoty Medalista Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat.
MARIA DEPTA sms o treści SR.03 pod numer 7248
Dyscyplina: karate
Klub: T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Trzy tytuły Mistrza Świata w Kumite Indywidulanym ,EN-BU ,oraz Kumite zespołowym, srebrna medalistka w Konkurencji Indywidualnej Kumite.
KAROL HOFFMANN sms o treści SR.04 pod numer 7248
Dyscyplina: lekka atletyka
Klub: MKS Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Mistrz Polski Seniorów w trójskoku
KAMIL KAŹMIERCZAK sms o treści SR.05 pod numer 7248
Dyscyplina: pływanie
Klub: T.P. Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Zawodnik Kadry Narodowej Seniorów, klasa Mistrzowska
Brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu na dystansie 50 m stylem grzbietowym i w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym
7 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Indianapolis
Uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów Kopenhaga
Brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów
Multimedalista Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat, 4 złote medale w startach indywidualnych
Rekordzista Polski Juniorów 17-18 lat na dystansie 100 m stylem motylkowym.
MARTYNA LESZCZYŃSKA sms o treści SR.06 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Klub: UKS Basket Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie IV miejsca w Mistrzostwach Polski juniorek starszych U-22
Półfinalistka Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-18
Reprezentantka Polski w kategorii U-18 – wywalczenie z Kadrą Polski awansu do Dywizji A.
Zdobycie z reprezentacją Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie mistrzostwa woj. łódzkiego i wicemistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych Licealiada 2017 oraz w sezonie 2017/2018 zdobycie mistrzostwo woj. łódzkiego.
AGATA MACIEJEWSKA sms o treści SR.07 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Klub: UKS Basket Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie IV miejsca w Mistrzostwach Polski juniorek starszych U-22 rozgrywanych w Gdyni.
Zdobycie z Reprezentacją Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim mistrzostwo woj. łódzkiego i wicemistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych Licealiada 2017
W sezonie 2017/2018 zdobycie mistrzostwa woj. łódzkiego.
KRZYSZTOF STACHLEWSKI sms o treści SR.08 pod numer 7248
Dyscyplina: piłka nożna
Klub: T.S. Victoria Rąbień
Sukcesy w 2017 roku:
Lider drużyny, najlepszy strzelec z ilością 16 bramek w rundzie jesiennej
Najlepszy strzelec łódzkiej klasy A grupy 3.
WERONIKA TELENGA sms o treści SR.09 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Klub: UKS Basket Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie IV miejsca w Mistrzostwach Polski juniorek starszych U-22 w Gdyni.
Najlepsza środkowa Finału Mistrzostw Polski.
DAMIAN TOMASIK sms o treści SR.10 pod numer 7248
Dyscyplina: karate
Klub: T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Indywidualny Mistrz Europy w Kumite
Drużynowy Mistrz Europy w Kumite
Indywidualny Mistrz Polski w Fuko-go.
ROBERT URBANEK sms o treści SR.11 pod numer 7248
Dyscyplina: lekka atletyka
Klub: MKS Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
VII miejsce w Mistrzostwach Świata w rzucie dyskiem
Mistrz Polski Seniorów w rzucie dyskiem
Wielokrotny uczestnik i medalista IAAF Diamond League.
PRZEMYSŁAW WOŹNICZAK sms o treści SR.12 pod numer 7248
Dyscyplina: piłka nożna
Klub: T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Kapitan lidera grupy 1 III Ligi
W 2017 roku rozegrał 34 mecze w wyjściowej 11 zespołu, co daje 3015 minut spędzonych na murawie.

KATEGORIA: „MŁODZIEŻOWY SPORTOWIEC ROKU”

BIANKA BAŁWAS sms o treści MSR.01 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Klub: UKS przy Miejskim Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie z reprezentacją Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim mistrzostwo woj. łódzkiego, wicemistrzostwa woj. łódzkiego, wicemistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych „Gimnazjada 2017”
Półfinalistka Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-18.
JUSTYNA BARAŃSKA sms o treści MSR.02 pod numer 7248
Dyscyplina: karate
Klub: TS Sokół Aleksandrów
Sukcesy w 2017 roku:
Mistrzyni Świata w Drużynie Kumite
Mistrzyni Europy w Drużynie Kumite
Indywidualna Mistrzyni Polski Młodzieżowców w Kumite.
PAWEŁ BARAŃSKI sms o treści MSR.03 pod numer 7248
Dyscyplina: karate
Klub: TS Sokół Aleksandrów
Sukcesy w 2017 roku:
Młodzieżowy Mistrz Świata w drużynie Kumite
Brązowy Medalista Indywidualnie Kumite
Mistrz Europy w Kumite Młodzieżowców.
MICHAŁ BRUDNICKI sms o treści MSR.04 pod numer 7248
Dyscyplina: piłka nożna
Klub: TS Sokół Aleksandrów
Sukcesy w 2017 roku:
Bramkarz Lidera III ligi grupy 1
9 meczów bez wpuszczonej bramki w rundzie jesiennej 2018
10 wpuszczonych bramek w rundzie wiosennej 2017
Według dziennikarzy najlepszy bramkarz rundy jesiennej sezonu 2017/18.
JAKUB KALINOWSKI sms o treści MSR.05 pod numer 7248
Dyscyplina: lekka atletyka
Klub: MKS Aleksandrów
Sukcesy w 2017 roku:
Halowy Mistrz Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 m ppł.
I klasa sportowa w biegu na 110 m ppł.
KLAUDIA KOZŁOWSKA sms o treści MSR.06 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Klub: UKS przy Miejskim Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie z reprezentacją Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim mistrzostwa woj. łódzkiego, wicemistrzostwa woj. łódzkiego, wicemistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych „Gimnazjada 2017”
Półfinalistka Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-18.
SYLWIA SOBCZAK sms o treści MSR.07 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Klub: UKS przy Miejskim Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie z reprezentacją Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim mistrzostwa woj. łódzkiego, wicemistrzostwa woj. łódzkiego, wicemistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych „Gimnazjada 2017”
Półfinalistka Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-18.
KATARZYNA SZLĘK sms o treści MSR.08 pod numer 7248
Dyscyplina: pływanie
Klub: Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Zawodniczka Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu
Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów 15 letnich na dystansie 100 m style dowolnym.
TOBIASZ WOŹNIKIEWICZ sms o treści MSR.09 pod numer 7248
Dyscyplina: lekka atletyka
Klub: MKS Aleksandrów
Sukcesy w 2017 roku:
Mistrz Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal.

KATEGORIA: „TRENER ROKU”

MARCIN BUCHALI sms o treści TR.01 pod numer 7248
Dyscyplina: siatkówka
Klub: UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek (DRUGI SEZON Z RZĘDU)
I miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek
III miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek
Powołanie do Kadry Polski U-16 Aleksandry Rajczyk
Powołanie do Reprezentacji Polski U-16 Julity Piaseckiej
Powołanie trzech zawodniczek do Kadry Województwa Łódzkiego Nadziei Olimpijskich
Trener sztabu szkoleniowego Kadry Polski U-16.
PIOTR KUPKA sms o treści TR.02 pod numer 7248
Dyscyplina: piłka nożna
Klub: T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie z drużyną piłkarzy mistrza jesieni sezonu 2017 / 2018 w III lidze grupy 1. Drużyna Piotra Kupki wzbudziła ogólną sensację w świadku piłkarskim ,Sokół Aleksandrów był wymieniany w całej Polsce ,przez wszystkie przypadki, przebudowa drużyny latem autorstwa Trenera Kupki dała bardzo dobry wynik i drużyna wiosną przystąpi do walki o awans do II ligi.
TOMASZ LEWIŃSKI sms o treści TR.03 pod numer 7248
Dyscyplina: pływanie
Klub: T.P. Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Trener Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu na Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu
4 medale Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu Netanya (Izrael)
2 brązowe medale w startach indywidualnych: Kamil Kaźmierczak, Marcel Wągrowski. Złoty i brązowy medal w sztafecie Michał Cukanow i Kamil Kaźmierczak
2 finały Mistrzostw Świata Juniorów w Indianapolis – 7 i 8 miejsce.
Kwalifikacja zawodnika na Mistrzostwa Europy Seniorów: Kamil Kaźmierczak
2 medale Mistrzostw Polski Seniorów: srebrny Marcel Wągrowski 400 stylem zmiennym, brązowy Kamil Kaźmierczak 50 m stylem grzbietowym
20 medali Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat: 7 złotych, 10 srebrnych, 3 brązowe.
PIOTR NEYDER sms o treści TR.04 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Klub: UKS Basket Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Z drużyną pierwszoligową awans do fazy play-off
Z drużyną juniorek starszych U-22 – IV miejsce w Polsce w sezonie 2016/2017 Mistrzostwo woj. łódzkiego w sezonie 2017/2018
Wicemistrzostwo Polski Szkół Ponadgimnazjalnych Licealiada 2017.
PAWEŁ ZDRAJKOWSKI sms o treści TR.05 pod numer 7248
Dyscyplina: lekka atletyka
Klub: MKS Aleksandrów Łódzki
Sukcesy w 2017 roku:
Wicemistrzostwo Europy Juniorów Jakuba Andrzejczaka w skoku w dal (8,02m)
Mistrzostwo Polski Juniorów Jakuba Andrzejczaka w skoku w dal i w trójskoku
Halowe Mistrzostwo Polski Juniorów Jakuba Andrzejczaka w skoku w dal i w trójskoku
Halowy Rekord Polski Juniorów Jakuba Andrzejczaka w trójskoku
Halowe wicemistrzostwo Polski Seniorów Jakuba Andrzejczaka w trójskoku
Wychowawca pierwszego absolwenta „Sportowej Trójki”, który pokonał w skoku w dal granicę 8m.
Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych Tobiasza Woźnikiewicza w skoku w dal
Wicemistrzostwo Polski Juniorek Natalii Kołodziejczak w skoku w dal
Uzyskanie I klasy sportowej w skoku w dal przez Bartosza Gąbkę
Współtwórca sukcesów Miejskiego Gimnazjum Sportowego w Lidze Szkolnej:
I miejsce zespołu chłopców – Kacper Królikowski
III miejsce zespołu dziewcząt – Nicola Mizerska, Julia Kwiatkowska, Natalia Wielińska, Emilia Szymańska, Wiktoria Bagińska.
Trener Kadry Narodowej 2017/2018 w skoku w dal w kategorii juniorów i młodzieżowców.
SEBASTIAN ZIEMBIKIEWICZ sms o treści TR.06 pod numer 7248
Dyscyplina: karate
Klub: Bushi Aleksandrów
Sukcesy w 2017 roku:
X Ogólnopolski Puchar Mistrza we Wrocławiu:
– 2 miejsce Jakub Mróz
– 3 miejsce Filip Kobus
Liga Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego w Ozorkowie:
– 1 miejsce Jakub Mróz
– 2 miejsce Filip Kobus
– 3 miejsce Jakub Borkowski
Liga Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego w Zgierzu:
– 2 miejsce Jakub Mróz
– 3 miejsce Filip Kobus.

KATEGORIA: „DRUŻYNA ROKU”

UKS BASKET SMS ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI sms o treści DR.01 pod numer 7248
Dyscyplina: koszykówka
Skład: Weronika Telenga (kapitan), Natalia Danych, Klaudia Dudek, Martyna Janusz, Wiktoria Kośla, Patrycja Krzyszczak, Martyna Leszczyńska, Natalia Łopińska, Agata Maciejewska, Agnieszka Myślak, Roksana Płonka, Justyna Samulak, Karina Skopińska, Jessica Solak, Marta Wieczyńska
Trener: Piotr Neyder
Sukcesy w 2017 roku:
Zdobycie IV miejsce w Mistrzostwa Polski juniorek starszych U-22 (w sezonie 2016/2017)
Mistrzynie woj. łódzkiego w sezonie 2017/2018.
UKS „CZWÓRKA” ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI sms o treści DR.02 pod numer 7248
Dyscyplina: piłka siatkowa
Skład: Zuzanna Borasik (kapitan), Aleksandra Rajczyk, Oliwia Błaszczyk, Julita Piasecka, Anna Brytkowska, Lidia Falkenberg, Wiktoria Sardygiewicz (Libero), Laura Rak, Zuzanna Ziąbka, Martyna Mroczyńska, Gabriela Olczyk
Trener: Marcin Buchali
Sukcesy w 2017 roku:
Mistrzynie woj. łódzkiego w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek (DRUGI SEZON Z RZĘDU)
I miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek
III miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek
ZESPÓŁ CHŁOPCÓW MIEJSKIEGO GIMNAZJUM SPORTOWEGO sms o treści DR.03 pod numer 7248
Dyscyplina: lekka atletyka
Skład: Igor Nowak, Adam Pilarczyk, Dawid, Gołygowski, Filip Cetlicer, Bartłomiej Włodarek, Jakub Białek, Dominik Adamczewski, Julian Antczak, Krystian Michniacki, Juliusz Joachimiak, Gabriel Rakowiecki, Konrad Warszycki, Jan Roźniakowski, Kacper Królikowski, Wiktor Romanowicz
Trener: Leszek Lipiński, Kazimierz Tomczyk, Robert Joachimiak, Robert Kowalski, Paweł Zdrajkowski
Sukcesy w 2017 roku:
I miejsce w Finale Krajowym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych
Rekord punktowy Finału Krajowego 2050 punktów

KATEGORIA: „SPORTOWA IMPREZA ROKU”

V BIEG ALEKSANDROWSKI Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO sms o treści SIR.01 pod numer 7248
Organizator: Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim
Opis: 15 sierpnia odbyła się V edycja Biegu Aleksandrowskiego na dystanie 5 km i półmaratonu. W zawodach wzięło udział blisko 1000 zawodników i zawodniczek. Organizatorzy również przewidzieli biegi dla najmłodszych.
DUATHLON sms o treści SIR.02 pod numer 7248
Organizator: MOSiR Aleksandrów Łódzki, Celironman.pl, artmedia-agencja.pl
Opis: Zawody organizowane na dystansie: bieg – 5 km, rower 20 km następnie bieg 2,5 km. Zawody przeprowadzone są po malowniczej trasie gminy Aleksandrów.
Bieg Bez Napinki sms o treści SIR.03 pod numer 7248
Organizator: MOSiR Aleksandrów Łódzki
Opis: Zawody organizowane są dla wszystkich amatorów biegu. Polegają na zwiększeniu wielokrotności dystansu 8 km, następnie 16 km, 24 km i 32 km.
XXXIII Memoriał im. Józefa Jaworskiego sms o treści SIR.04 pod numer 7248
Organizator:
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim.
Opis: Najstarsza cykliczna impreza lekkoatletyczna organizowana na terenie gminy Aleksandrów Łódzki. W zawodach startują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz absolwenci i nauczyciele.
IV Turniej Piłki Nożnej „Copa Aleksandrów Łódzki” sms o treści SIR.05 pod numer 7248
Organizator: Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim
Opis: Dwudniowy turniej piłki nożnej dla amatorów o puchar burmistrza. W rywalizacji grało 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszym dniu odbywały się mecze grupowe, a w drugim rozegrano finały strefą pucharową.
Wyścig Kolarski „Masters” sms o treści SIR.06 pod numer 7248
Organizator:
Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim
Opis: Ogólnopolski wyścig kolarski, w którym bierze udział kilkuset zawodników z całej Polski. Trasa wyścigu przebiega przez gminę Aleksandrów Łódzki, a start i meta znajdują się w centrum miasta na Placu Kościuszki.
Puchar Polski Strong Man sms o treści SIR.07 pod numer 7248
Organizator:
Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim oraz Adam Żuchowski.
Opis: Kolejna edycja Pucharu Polski Strong Man organizowana w Aleksandrowie. Tym razem zawody odbyły się w parku miejskim. Wśród konkurencji nie zabrakło Uścisku Herkulesa czy Spaceru Farmera. Zawodnicy przeciągali również tira.

POZNAJ NOMINOWANYCH

 

Translate »