Dwa zwycięstwa aleksandrowskich siatkarek

23.10.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 73
Aktualności

W piątek i sobotę (20/21 października) Juniorki UKS-„Czwórka” rozegrały dwa mecze siatkarskie. Piątkowy w ramach Ekstraklasy Amatorskiej oraz sobotni w Wojewódzkiej Lidze Siatkówki Juniorek.

Obydwa spotkania zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny.

W piątek w inauguracyjnym meczu Ekstraklasy Amatorskiej los zetknął nas z czwartym zespołem Ligi z minionego sezonu, w którym w debiucie aleksandrowianki zajęły piąte miejsce. Teoretycznie zatem rywalki, drużyna „Wyborowych” Łódź jest zespołem lepszym, bo wyżej klasyfikowanym. Nie przełożyło się to jednak na parkiecie bowiem to siatkarki „VIP Gwarant” (pod taka nazwą występują obecnie w rozgrywkach Ekstraklasy) w trzech setach ograły rywalki. Trzeba powiedzieć, że mimo wyniku mecz był wyrównany, ale w końcówkach setów to nasza drużyna zdobywała przewagę wygrywając po kolei trzy partie i za razem cały mecz.

Zawodniczki „VIP Gwarant” sprawiły zatem sponsorowi wspaniałą niespodziankę i w meczu inauguracyjnym otworzyły sezon trzema punktami dopisanymi do tabeli.

O zwycięstwie zadecydowała odpowiednio do przeciwniczek dobrana taktyka oraz cierpliwa i poukładana gra całego zespołu.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu po przerwie spowodowanej kontuzją w jednym z setów mogliśmy zobaczyć rozgrywającą drużyny Ewę Blady, która wypadła bardzo pozytywnie i pokazała, że przerwa nie wpłynęła na jej sportowe możliwości.

EKSTRAKLASA LIGI AMATORSKIEJ KOBIET:

„VIP Gwarant”-Aleksandrów Łódzki 3:0 „Wyborowe”- Łódź

(25:22; 25:18; 25:21)

Skład:

Marciniak, Ruśkiewicz, Bużyńska, Miłek, Spadło, Okulska, Olczyk, Budzyń, Blady, Sasin.

Opiekun Drużyny: Paweł Miłek.

W sobotnie przedpołudnie natomiast siatkarki „Czwórki” zawitały na halę UKS-Ozorków żeby rozegrać mecz grupowy Ligi Juniorek. Było to spotkanie rewanżowe, a w pierwszym starciu obu zespołów w Aleksandrowie padł wynik 3:0 na naszą korzyść.

Mecz zaczął się niespodziewanie od naporu rywalek, które w trakcie pierwszego seta zdobyły kilka punktów przewagi i dowiozły wynik do końca partii ostatecznie ją wygrywając.

Nasza drużyna po prostu pozwoliła grać gospodyniom, a te skrzętnie ten fakt wykorzystały.

Kolejne odsłony meczu, to już twarda postawa siatkarek „Czwórki” i pokaz siły całej ekipy, która dobrą grą blokiem oraz zagrywką zdemolowały dosłownie swoje rywalki i ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:1 inkasując kolejne cenne punkty do ligowej tabeli.

Warto tutaj dodać, że wynik osiągnięto mimo kontuzji kilku zawodniczek, jednak drużyna pokazała na co ją stać.

Dobre decyzje, rzetelna gra i walka o każdą piłkę wszystkich zawodniczek „Czwórki” przełożyło się na sukces drużyny, w której szeregach widać było podrażnienie po oddanym pierwszym secie i zaangażowanie całego zespołu w zwycięstwo.

W Ozorkowie dopisali także kibice z Aleksandrowa, którzy jak zawsze przez cały mecz prowadzili doping dla swoich siatkarek, co jeszcze bardziej podnosiło temperaturę całego spotkania, a hala w Ozorkowie żyła meczem.

Najważniejsze jest zwycięstwo i teraz należy się przygotować do starcia z najgroźniejszym rywalem z grupy mianowicie drużyną łódzkiego ABIS-u, a ten mecz już za tydzień na hali naszych rywalek.