Dwa medale Mistrzostw Polski Jakuba Krysztofiaka!

14.06.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt: 12
Aktualności

W dniach 9 , 10 czerwca 2017 roku w Olecku odbył się Finał Krajowy Czwórboju LA. Województwo łódzkie w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. J. Jaworskiego.

Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Krysztofiak zdobywając srebrny medal w skoku w dal  z wynikiem 5,20  oraz brązowy medal w indywidualnej punktacji czwórbojowej  uzyskując 330 punktów.

Dziewczęta pod opieką Pani I. Zinser po dobrym starcie ukończyły rywalizację drużynową na VI miejscu zdobywając 1450 punktów.  Skład zespołu: Julia Czyż, Weronika Wodzińska, Liwia Wiewiórska, Aleksandra Stasiak, Julia Olińska, Karolina Ławniczak. Najwięcej punktów w zespole zdobyła Weronika (343). VI  miejsca indywidualnie wywalczyły: Julia  Czyż w skoku w dal (4,65) i Weronika Wodzińska w biegu na 600m (1,49,20).

Opiekunem zespołu chłopców był Pan G. Przybysz. Zawodnicy wystartowali bardzo dobrze, często poprawiając swoje rekordy życiowe.  Po bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy zajęli wysokie V miejsce z wynikiem 1309 punktów.  Do brązowego medalu zabrakło tylko 6 punktów.

Zespół chłopców wystartował w składzie: Rafał Dudkiewicz, Damian Kręcikowski, Jakub Krysztofiak, Igor Madeja, Hubert Stasiak, Kacper Szczepaniak.

Indywidualnie:  Rafał  Dudkiewicz zajął V miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.09, , Hubert Stasiak  również w skoku w dal zajął miejsce VI z wynikiem 4,97 a Jakub Krysztofiak był VI w rzucie piłeczką palantową – 61,00

Gratulujemy zawodnikom dobrego startu, Jakubowi zdobytych medali i życzymy dalszego rozwoju kariery sportowej.