Wielki sukces aleksandrowskich pływaków
Wprowadzono: 13.03.2017
Liczba wyświetleń: 210
grafika

Otrzymaliśmy bardzo dobre wiadomość z Gorzowa Wlkp. Gdzie odbywały się Mistrzostw Polski Juniorów (17-18 lat), a uczestniczą w nich pływacy Olimpijczyka Aleksandrów. Pierwszego dnia na dystansie 100 m stylem motylkowym pierwsze dwa miejsca przypadły naszym zawodników.

- Jako pierwszy na mecie z wyśmienitym czasem zameldował się Kamil Kaźmierczak, który był przed Michałem Cukanowem - informuje trener Tomasz Lewiński. Kolejny wyścig to popis Marcela Wągrowskiego na dystansie 400 m stylem zmiennym. - Znokautował rywali z 8 sekundową przewagą i nowym rekordem życiowym. Na zakończenie pierwszego dnia zdobyliśmy medal brązowy w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym - dodaje szkoleniowiec.

Także w drugim dniu pływacy Olimpijczyka odnosili sukcesy. Na 50 m delfinem Kamil Kaźmierczak zdobył złoto, a srebro wywalczył Marcel Wągrowski. Kamil dołożył również drugie miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym. - Złoto dorzucił Marcel Wągrowski na 200 m stylem zmiennym, a srebro nasza sztafeta na 4 x 100 m stylem dowolnym - informuje Tomasz Lewiński, trener Olimpijczyka Aleksandrów.

Trzeci dzień Mistrzostw Polski Juniorów to kolejne sukcesy Olimpijczyka. Złoto na 200 m stylem motylkowym zdobył Michał Cukanow. - O podium otarła się Patrycja Romanowska, która w finale na 100 m stylem grzbietowym zajęła 4 miejsce z rekordem życiowym. W tej samej konkurencji Kamil Kaźmierczak został wicemistrzem Polski. Pół godziny później zdobyliśmy 2 medale na 100 m stylem zmiennym. Złoto z nowym rekordem Polski juniorów 18 letnich zdobył Kamil Kaźmierczak, a brąz Marcel Wągrowski. Srebro w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym - informuje Tomasz Lewiński, trener Olimpijczyka Aleksandrów. W ogólnej klasyfikacji aleksandrowianie zdobyli 14 medali - 5 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe i rekord Polski juniorów. Gratulacje !!!